Jdi na obsah Jdi na menu
 


Choji

9. 8. 2008

chouji 1

Akimichi Choji je člen Akimichi klanu, jeden z čtyř uznávaných klanů v Listové. Jako jeden z "devíti nováčků"' se Choji se stál Geninem ve stejném roce jako Uzumaki Naruto. Spolu s Narou Shikamarem a Yamanakou Ino byl přiřazen do týmu 10, který vede Sarutobi Asuma. Choji, Shikamaru a Ino si říkají "Trio Ino-Shika-Cho", úplně stejně jako jejich otcové před nimi.

Protože je Choji členem klanu Akimichi, tak se naučil jejich speciální techniku Baika no Jutsu (technika zvětšení, doslovně Multi velikostní technika) a mnoho podobných jutsu. Chojiho lze snadno motivovat tak, že se mu slíbí hodně jídla. Chojiho velice štve, když mu někdo říká, že je tlustý; nicméně svou lásku k jídlu nedokáže skrýt. Velice mu chutná korejské barbeque. Na své košili má kanji znak, který znamená "jídlo". Jeho neustálý hlad dost zlobí jeho společníky v týmu, když se chce najíst, tak často právě jídlo upřednostní před týmovou spoluprací a pozorností.

Chojiho nejlepší kamarád je Shikamaru. Oba dva k sobě mají úplnou důvěru a Shikamaru je pravděpodobně jediný, kdo vidí Chojiho opravdovou sílu. Choji Shikamaru věří, a pokud by bylo třeba, tak by za něj i položil život.

Při misi na záchranu Sasukeho se ukázalo, že když byl Choji mladší, byl často kritizován ostatními dětmi za to, že byl neschopný ve hře "Ninja", což je hybrid mezi hrou na schovávanou a hrou na "babu". Kámoši mu vždy nadávali a říkali mu, že tým, ve kterém Choji je, tak vždy prohraje. Jednoho dne ho odmítnou nechat hrát úplně. Shikamaru ho, jako jediný, obhajuje a říká, že týmy nebyly vyrovnané. Toto dá Chojimu malou naději, ale pak ho stejně odmítnou. Když odchází, tak si všimne motýla zachyceného v pavoučí síti a osvobodí ho. Shikamaru to vidí a také skončí s hraním. Pak se Choji a jeho otec baví na střeše stavby, Choji je ještě zničený z toho, že ho děti vyhodili. Jeho otec mu řekne, že jednoho dne se setká s někým, s kým bude vycházet, kdo mu bude rozumět a kdo se stane jeho nejlepším přítelem. Chvilku na to přijde Shikamaru (jde sledovat mraky, jak jinak). Choji pozná, že to je ten, kdo ho před ostatními bránil. Shikamaru nabídne Chojimu, ať s ním sleduje mraky, což Chojiho potěší. Choji mu nabídne svoje oblíbené brambůrky. Shikamaru si jako jeden z mála všiml Chojiho dobrosrdečnosti a nepřipomíná mu jeho fyzické nedostatky.


Zajímavosti. "Ino", "Shika" a "Cho" jsou tři karty v hazardní hře Hanafuda, které jsou potřeba k vysoce ceněnému triku "Inoshikacho". Chojiho oblíbené jídlo je korejské barbeque, brambůrky a sladkosti. Jeho neoblíbené jídlo je cokoliv nejedlého. Oblíbené hobby je nákup brambůrek a oblíbená hláška je "Maso". Chouji je jeden z mála Geninů v Listové, kdo neviděl Naruta využít síly Kyuubiho. Všichni v jeho týmu (Shikamaru, Choji, Ino) mají stejné náušnice, stejné jako mají jejich rodiče v týmu Ino-shika-cho.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář